زیبایی بدون عمل زیبایی

%D8%B9%D9%85%D9%84-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C%DB%8C.jpeg

 

هفت روش برای دستیابی به چهره ای جوان تر بدون نیاز به عمل زیبایی

برخی دست به هر کاری می زنند تا جوان به نظر برسند. آن ها برای این که حس کنند جوان تر شده اند حاضرند زیر تیغ چاقو هم بروند. خوشبختانه راه هایی وجود دارد که دیگر نیاز به عمل جراحی ندارید. برای نتیجه مطلوب باید نیازهای اساسی بدن خود را بشناسید و نسبت به آن آگاهانه تصمیم بگیرید.

این هفت روش رابه شما تقدیم می کنیم باشد که در تلاش خود برای جوانی ابدی موفق شوید.

 

یوگا

ورزش و تحرک در هر سنی ضروری است. فعالیت بدنی به گردش خون سالم، ایجاد و حفظ شکل عضلات، تقویت استخوان ها و کاهش استرس کمک می کند. اگر این عوامل را نادیده بگیرید احساس پیری خواهید کرد اما می توانید تنها با شصت دقیقه ورزش در هفته این حس را برطرف کنید. یوگا برای افراد تمام رده های سنی مناسب است زیرا ورزش سبکی است. قرار نیست در یوگا بدوید یا فعالیت سنگین داشته باشید.

اما حرکاتی اجام خواهید داد که در پایان جلسه شما را به تعریق خواهد انداخت. یوگا به کشش عضلات و حفظ انعطاف و شکل آن ها می پردازد. تقریبا هر کسی می تواند حرکات اصلی یوگا را انجام دهد، پس نترسید آن را از سطح مبتدی شروع کنید.

 

پرهیز از چربی های بد و استفاده از چربی های خوب

متخصصان همواره بر مزیت چربی های خوب نسبت به چربی های بد تاکید دارند اما این به چه معنی است؟ چربی های اشباع و ترانس مضر هستند و در آخر موجب انسداد شریان ها و افزایش چشم گیر سطح کلسترول ال‌دی‌ال(لیپوپروتئین کم‌چگالی) می شوند. این چربی ها کلسترول خوب در بدن را کاهش می دهند. مصرف چربی های خوب تاثیر عکس دارد و سطح کلسترول ال‌دی‌ال را کاهش می دهند. با استفاده از این چربی ها سطح انرژی بالاتری خواهید داشت و از سلامت و پوستی درخشان برخوردار خواهید بود. هر فرد بالغ بایستی بیست الی سی درصد چربی های سالم را از مواد غذایی زیر دریافت کند.

ماهی سالمون

گردو

آووکادو

پنیر

بادام

شکلات تلخ

 

استفاده از لایه بردار (صبح ها و عصر ها)

بسیاری از مردم می دانند لایه بردار باعث شادابی پوست می شود اما نمی دانند چگونه این کار را انجام می دهد. شما با استفاده از یک پارچه زبر یا صابون لایه بردار می توانید لایه های مرده پوست را برداشته و اجازه دهید پوست تان سلول های جدید بسازد. لایه برداری پوست کمک می کند بدن کلاژن بیشتری تولید کند. تولید کلاژن طبیعی بعد از سن سی سالگی افت می کند اما استفاده از لایه بردار باعث تحریک بدن و ساخت کلاژن می شود. این کار را مانند مسواک زدن به یک عادت تبدیل کنید تا پوستی شفاف و جوان داشته باشید.

 

خواب کافی

مصرف کافئین، مشروبات الکلی و سیگار به شما اجازه نمی دهد خوب بخوابید و در نهایت پوست شادابی داشته باشید. اگر خوب نخوابید برای زمان بیداری انرژی کافی ذخیره نخواهید کرد. آیا توقع دارید زمانی که خسته و کم انرژی هستید پوست تان بدرخشد؟

این تنها کودکان و جوان ها نیستند که به خواب کامل احتیاج دارند. هیچ کس از این قاعده مستثنی نیست زیرا بدن همه همواره در حال رشد است. در بدن فرد پنج ساله و پنجاه ساله، سلول ها می میرند تا جای خود را به سلول های جدید دهند. هورمون رشد نقش اصلی را در احیای سلول های مرده ایفا می کند. وقتی می خوابیم این هورمون در بدن ترشح می شود و بدن و پوست را ترمیم می کند. استراحت و خواب بیشتر، آسان ترین و ایده آل ترین راه برای داشتن پوستی جوان و درخشان است و از سفیدی زودرس مو ها نیز جلوگیری می کند.

 

استفاده از ضد آفتاب

حتی اگر در پرباران و تاریک ترین شهر دنیا زندگی می کنید، کرم ضد آفتاب برای حفاظت از پوست در برابر آسیب اشعه های خورشیدی ضروری است. اگر تابش خورشید به اندازه ای شدید نباشد که پوست را بسوزاند یا حتی اگر رنگ پوست تیره تری داشته باشید، هم چنان اشعه های مضر فرابنفش توسط بدن شما جذب می شوند.

بنابراین به طور حتم به ضد آفتاب نیاز خواهید داشت. این اشعه ها هر لحظه پوست تان را پیرتر می کنند حتی در روز های ابری! متخصصان بر این باورند که بسیاری از مشکلات پوست به سبب این تابش های مضر به وجود می آیند. برای پیشگیری از چنین اثراتی باید روزانه از کرم های ضد آفتاب با SPF سی استفاده نمایید. برای لطافت بیشتر پوست می توانید از ضد آفتابی استفاده کنید که مرطوب کننده نیز داشته باشد.

 

مصرف آب

همه این را می دانند که برای حفظ سلامتی باید به مقدار کافی آب به بدن برسد. حتی اگر تاکنون نتوانسته اید مصرف آب را افزایش دهید و از غذاهای پرقند و کافئین کم نکرده اید، اکنون می توانید این کار را شروع کنید.

بدن ما به طور طبیعی از طریق ادرار، تعریق و حتی تنفس آب از دست می دهد. گاهی قبل از این که احساس تشنگی کنیم، بدن کم آبی را تشخیص داده و به تنظیم آب اعضای مهم بدن می پردازد. از آنجا که پوست از اعضای مهم بدن نیست، یکی از اولین اعضایی است که از این اثر آسیب می بیند و سخت وخشک شده و ترک می خورد. برای جلوگیری از این آسیب های جبران نشدنی همواره آب کافی بنوشید تا چهره ای صاف و روشن داشته باشید.

 

فعالیت

روابط جنسی صحیح استرس را کاهش می دهد و به داشتن پوستی سالم کمک می کند. این کار باعث ترشح استروژن و متعاقبا تولیدِ کلاژن می شود. طی این روابط آنتی بادی هایی تولید می شود که به کنترل عفونت پوست و بهبودِ آن کمک می کنند. یکی دیگر از هورمون هایی که تولید می شود سرتونین است که با القای حس امید و خوشحالی میزان استرس را به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

صورت روشن و سالم تر

براستی زیبایی از درون می آید. با مدیریت مواد غذایی مصرفی می توانید شادابی طبیعی پوست خود را حفظ کنید. امکان دارداین کار به اندازه عمل جراحی تاثیر شگرف نداشته باشد اما در آینده از پوست تان مراقبت خواهد کرد.


/ 0 نظر / 23 بازدید