روش ساخت ماسک سیاه در منزل

ساخت Ùاسک سÛا٠در ÙÙزÙ

ساخت ماسک سیاه در منزل با روغن گل سرخ و درخت چای

ساخت ماسک سیاه در منزل کار بسیار ساده ای است. ماسک سیاه یا بلک ماسک را می توانید با استفاده از زغال فعال چوب تهیه کنید. زغال فعال چوب هزاران سال است که در طب شرقی به عنوان حذف کننده سموم، تسهیل کننده هضم، ماده ی ضد پیری و سفید کننده دندان و … مورد استفاده قرار می گیرد.

 

زغال و پوست

به دلیل سطح متخلخل ذرات زغال، ناخالصی ها به آن جذب می شوند و سبب برداشته شدن لایه های پوست مرده و چربی اضافه از پوست می شود.

 

ماسک های تجاری

امروزه برند های مختلفی دست به تولید بلک ماسک زده اند. قیمت های متفاوتی از این ماسک در بازار وجود دارد. اما به دلیل این که در ساخت مواد تجاری از نگهدارنده و مواد شیمیایی نیز استفاده می شود بهترین کار این است که خودتان دست به کار شوید و ماسک سیاه خانگی بسازید. دو نوع ماسک سیاه برای زیبایی پوست صورت و نیز برای لایه برداری از پوست می توانید تهیه کنید.

 

ماسک سیاه برای زیبایی پوست

6 کپسول زغال فعال چوب

3 قاشق غذا خوری خاک رس بنتونیت

3 قاشق غذا خوری سرکه سیب

15 قطره روغن گل سرخ

3 قطره اسانس روغنی درخت چای

برای تهیه این ماسک سیاه در ظرفی غیر فلزی و با قاشق چوبی زغال و رس را با هم مخلوط کنید (زیرا فلزات بار طبیعی رس را از بین می برند). سپس سرکه را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد خمیری شوند. در انتها روغن ها را اضافه کرده و این ماسک را در ظرف در بسته در یخچال نگهداری کنید.

 

ماسک سیاه لایه بردار

2 کپسول زغال فعال چوب

نصف قاشق چای خوری خاک رس بنتونیت

2 قاشق چای خوری پودر ژلاتین

2 قطره روغن درخت چای یا اسطوخودوس (اختیاری)

تمام مواد را همراه با 3 قاشق غذا خوری آب جوش مخلوط کنید تا خمیری حاصل شود. هنگام استفاده از این ماسک مراقب باشید ابرو ها و موهایتان را آغشته نکنید زیرا به دلیل وجود ژلاتین جدا کردن آن دشوار است.

 

نحوه استفاده

مخلوط از ماسک سیاه ساخته شده را روی صورت و گردن بمالید و از تماس آن با دور چشم اجتناب کنید. اجازه بدهید این ماسک روی پوست شما خشک شود. در این زمان از حرکت دادن عضلات صورت و لبخند زدن جداً خودداری کنید.

پس از 20 دقیقه ماسک سیاه را با آب گرم بشویید و به پوست صورت خود مرطوب کننده بزنید. برای گرفتن بهترین نتیجه هفته ای دوبار از این ماسک سیاه استفاده کنید. بلک ماسک یا ماسک سیاه برای جوان سازی پوست و درمان جوش و آکنه بسیار مفید است.

ساخت ماسک سیاه در منزل و استفاده از آن شما را از شر جوش های سر سیاه نیز راحت می کند.

منبع: روش ساخت ماسک سیاه در منزل

/ 0 نظر / 18 بازدید